Menu

Domů

Download

Galerie

Chyby ve filmu

Písně

Písmo

Krajový kalendář

Články

Prsten moci

Fórum

Rodokmeny

Zbraně

Mapy

Odkazy

Chat

Rasy

Testy

Společenstvo prstenu

Dvě věže

Návrat krále

Vyhledávač

Napiš mi článek

  hledej

Počítadlo

Ikonky

 

Alert-Lotr.wz.cz

 

 

 

 

Prsteny moci

 Tři prsteny pro krále elfů pod nebem,

 Sedm vládců trpaslíků v síni z kamene,

 Devět mužům: každý je k smrti odsouzen,

 Jeden pro temného pána,jenž dílí na trůně

 v zemi Mordor,kde se snoubí šero se šerem.

 Jeden prsten vládne všem,Jeden jim všem káže,

 Jeden všechny přivede do temnoty sváže

 v zemi Mordor kde se snoubí šero se šerem  

 

Elfové vyrobily mnoho mocných prstenů,ale všichni byli podvedeni,protože byl vykován další prsten v temných plamenech Hory osudu Sauron tajně koval jeden prsten,do tohoto prstenu vložil svou krutost a moc vládnout nad vším živým.Elfské prsteny se jmenovaly: Narya, Nenya a Vilya, Prsteny ohně, vody a vzduchu se vsazeným rubínem, diamantem a safírem.
 

Po těchto elfských prstenech toužil Sauron nejvíce,tyto prsteny byly ukryty a Temný pán je nikdy nenašel.Devět prstenů jenž byly darováni lidskému plemeni,začali poslouchat jeden prsten. Z devíti králů jenž vlastnili tyto prsteny se stali nazgulové jenž sloužily Sauronovi.

Když Temný pán nenašel tři elfské prsteny,pustil se do otevřené války posledního spojenectví elfů a lidí.Vítězství bylo na dosah avšak moc prsten se nadala zlomit Elendil byl zabyt ale Isuldur pozvedl otcův meč a uťal prst ze Sauronovy ruky a prsten si vzal.Když se Isuldur vracel byl přepaden skupino skřetu a zabit,ale prsten mu sklouzl z prstu a byl ztracen.Nalezlo ho stvoření jménem Glum které se vydalo do hor a prsten se vytratil z paměti.Než ho nalezl hobit Bilbo který v horách zabloudil, a tak se prsten dostal do Kraje.         

 

    Anketa

 


    Napište mi

© Copyright 2004 www.prstenmoci.wz.cz