Menu

Domů

Download

Galerie

Chyby ve filmu

Písně

Písmo

Krajový kalendář

Články

Prsten moci

Fórum

Rodokmeny

Zbraně

Mapy

Odkazy

Chat

Rasy

Testy

Společenstvo prstenu

Dvě věže

Návrat krále

Vyhledávač

Napiš mi článek

  hledej

Počítadlo

Ikonky

 

Alert-Lotr.wz.cz

 

 

 

Chyby

zdroj: http://www.alert-lotr.wz.cz/

Lord of the rings: Fellowship of the ring

 

Když několikrát shlédnete tohle dílo zjistíte, že je tam několik nesrvonalostí a to:
1.V roklince když přijde Frodo k zábradlí tak ho má do pasu, přičemž hobiti nebývají zrovna vysocí a tak se lze domnívat, že elfové si stavěli "kolenové" zábradlí :).
Lord of the rings: Two towers Ve scéně ve skladu, kde Sam navrhuje Frodovi, aby použil Prsten a tak unikl, Frodo ze začátku sedí před sudem. Poté ale přijde Faramir a Frodo i Sam sedí na nějakém plášti a ve výhledu jim už nestojí sud žádný.

Ve scéně před bitvou v Helmově žlebu, když se Legolas dohaduje s Aragornem, jsou jeho oči hnědé, a ne modré.

Když Gandalf, Legolas, Aragorn a Gimli vcházejí do Meduseldu, je vidět že jde Gandalf jakoby ruku v ruce s Legolasem. Zřejmě se o elfa opírá, ale když kamera uhne a potom se znovu vrátí, Gandalf už není s Legolasem v kontaktu. V dalším záběru už ale oba kráčí znovu ruku v ruce.

Potom, co Smíšek s Pipinem uniknou skurutům, má Smíšek nad pravým okem hlubokou ránu, která se ale velmi často mění. Na začátku je nad pravým okem a celá krvácí, potom se objeví nad jeho levým okem a stále krvácí. Poté se vrátí nad jeho pravé oko, ale už je čistá, pak se ztratí docela a vrátí se až později, a to nad pravé oko už nekrvácející.

Během Frodovy a Samovy finální scény v Osgiliathu můžete jasně vidět, že řetízek, který Frodo nosí, se prodlužuje. V několika záběrech visí řetízek pod záběr kamery, takže nemůžete vidět Prsten, v jiných záběrech je ale řetízek hezky v záběru a Prsten je najednou viditelný.

Když jezdci uprchnou z Helmova žlebu, můžete jasně vidět kopyta posledního koně procházející rovnou skrz skřetí mrtvoly na mostě.

Když Gandalf poprvé stojí před Théodenem, shodí svůj plášť z ramen a je vidět, jak mu padá k nohám, když je ale potom ukázán další plný záběr není plášť nikde k vidění.

Když Éomer vysedává na svého koně potom, co daruje Aragornovi, Legolasovi a Gimlimu dva jiné koně, můžete vidět, jak mu meč padá z pochvy.

V bitvě s válčícími jezdci, kde jede Aragorn přes skálu a spadne, jeho meč není v jeho pochvě. Až později, když je unesen proudem na břeh, je meč najednou v bezpečí v pochvě. Vrátil ho snad do pochvy, když padal?

Ve scéně s Olifantem, kdy začne Olifant šílet, můžete zahlédnout jeho nohu procházející přímo skrz skupinu jižanů.

Ještě před scénou s útokem skřetích jezdců, lze zahlédnout Aragornova koně měnícího se z hnědé na bílou a potom znovu na hnědou.

Když Théoden recituje svou báseň o koni a jezdci, Gamling pokládá na svého krále brnění, ale když nám kamera znovu naskytne široký obraz, má jen chránič hrudi.

Stínovlas, kůň, na kterém smí jezdit jen Gandalf, nemá sedlo ani uzdu. Tudíž se po většinu filmu filmaři velmi úpěnlivě snaží skrýt právě to sedlo, na kterém Gandalf viditelně sedí. Můžete ho tedy občas vidět, jak drží přední část svých šatů, ale někdy se dá i zahlédnout, jak drží velmi tenkou uzdu. Přesně na konci filmu, kdy sledujete záběr na Gandalfa, Aragorna, Legolase, Gimliho atd. na koňských hřbetech, jasně vidíte Gandalfovy nohy v třmenech.

Potom, co Aragorn spadne do vody po útoku vrrků, je nalezen Bregem, starým Theodrédovým koněm. Když jej prvně osedlá, má kůň jen ohlávku a řemínek. Později, poté co Aragorn vidí Sarumanovu armádu pochodovat do Helmova žlebu a jede varovat krále Théodena, je už kůň vystrojen uzdou a sedlem.

Když Saruman vydává příkaz k vyslání vrrčích jezdců, skřet, který sedí na straně viditelně mluví. Jeho řeč je záhy přerušena, ale jeho ústa se stále hýbají.

Když je Legolas ve Fangornu jeho brož je otočena na špatnou stranu, v dalším záběru je ale už zpět, kde měla být.

V Edorasu, když Červivec "okouzluje" Éowyn, jeho ruka je jasně na její tváři a samotná jeho osoba je jen několik palců od ní. Poté co Éowyn odpoví a odstrčí Červivcovu ruku pryč, následuje další záběr, kde jsou už více jak 6 stop od sebe.

Ve scéně, kdy útočí vrrci, sedí Legolas v sedle s Gimlim. Zpočátku se pohupuje na koni za trpaslíkem, ale v dalším záběru je náhle před ním.

Ve scéně, kde jsou ženy a děti odvedeny do bezpečí do Třpytivých jeskyní pod/za Helmovým žlebem, můžete zde vidět krápník kymácet se sem a tam.

Pokud se dobře díváte, když začne v bitvě v Helmově žlebu pršet, uvidíte, že make-up elfů se smývá, hlavně ten Legolasův. Když si na začátku připravuje luk, má kroužek make-upu blízko své vlasové čáry.

Na začátku scény, kdy jsou Aragorn a ostatní přeživší z bitvy chyceni v síni, kamera přejde od zadní části síně dopředu. V tomto záběru nejsou nalezeni žádní koně, ale na konci scény, přibližně o pět minut později, všichni vycházejí z haly s pěti nebo více plně osedlanými koňmi.

V záběru, kdy Éomer a jeho jezdci drží svá kopí, poté co jim Aragorn řekne, proč přišli do Jízdmarky, se podívejte pozorně na Éomerova ústa. Můžete vidět, že se pohybují, jakoby mluvil, v tomto záběru ale není žádný dialog.

Když Smíšek a Pipin "jedou" na Stromovousovi, a vy se podíváte pozorně na jejich vlasy, když ukazují obličeje proti pozadí, uvidíte nepatrný zelený nádech plochy za nimi.

Na konci, potom co se Aragorn, Legolas, Théoden a jeho muži vrátí z mostu venku u tvrze, vidíme širý záběr na Gandalfa a Rohiry sjíždějící dolů z horské stěny. Most je v pozadí, tudíž by král, Aragorn i jezdci měli být vidět, není tomu však tak.

Ve scéně, kdy jsou Sam, Frodo a Glum u Černé brány, hned potom, co se rozhodnou zkusit jinou cestu do Mordoru, je kamera umístěna za Frodovým pravým ramenem, když se dívá na bránu a vítr odfoukne jeho vlasy ze tváře. V záhybu mezi hobitovým uchem a obličejem je vidět zbytek bílého lepidla.

Frodo a Sam jsou zajati Faramirovými hraničáři a v Osgiliathu Frodo tasí Žihadlo a hrozí jím Samovi. Nemyslel snad Faramir na to, aby odzbrojil své zajatce?

Když Skuruti útočí na Helmův žleb, proděravějí bránu a Théoden, král Rohanu, jim přichází pomoci zablokovat dveře i útok skurutů. Můžete poté jasně vidět, že má kopí zabodnuto napravo ve vrchní části hrudníku / pravém rameně. Později, když Aragorn s Théodenem vyjíždějí, drží už král svůj meč pravou rukou plynule a bezvadně.

Když Aragornův kůň najde svého nového pána blízko řeky, položí na něj Aragorn svou hlavu a kůň má jistě jen ohlávku bez udidla v tlamě. V záběrech Aragorna, které následují, můžete náhle vidět koně s udidlem.

V první chvíli, kdyje videt Aragorna, Legolase a Gimliho, běží na vršku kopce s kamerou za nimi. Legolasův toulec je na levé straně, avšak po celý zbytek filmu je na pravé. Také Aragornův meč je na špatné straně.

Potom, co Frodo drží Žihadlo na Samově hrdle a pustí jej, řetízek s prstenem visí na knoflíku vesty. Záběr se prostřídá na Sama a poté hned zpět na Froda, ale řetízek už na vestě nevisí.

Aragornova rána na rameni mění podobu ve dvou záběrech následujících po jeho pádu ze skály. Poprvé vypadá docela zle, ale podruhé vypadá už jen jako krvavá skvrna přes jeho ruku.

Když Aragorn, Legolas a Gimli sledují skuruty, ještě předtím než se objeví Rohanští jezdci, běží mezi dvěma skalnatými výběžky hřebenu. Aragorn poté vydá povel k ukrytí a skoro ve stejnou chvíli se jezdci objeví. Kupodivu Aragorn slyší skuruty na pochodu den před nimi, ale jezdce 30 sekund od nich už ne. Také Legolas, známý pro svůj zrak zřejmě zapomněl podívat se z hřebenu, kde by jezdce viděl přímo skvěle.

Když Aragorn sní o Arwen, oba stojí a líbají se. V blízkých záběrech jsou jeho ruce na její tváři, ale v širším záběru jsou už po jejích bocích.

V záběru, kde vidíme Gandalfa a posily jezdců objevujíc se na východě, můžeme rovněž vidět, že stín armády skřetů směřuje ke Gandalfovi. Podle postavení slunce by ale měl spíše přicházet od něj.

Potom, co Éomer půjčí Legolasovi, Aragornovi a Gimlimu koně a spolu se svými jezdci odjíždí. Arod (Legolasův kůň) je držen Legolasovou pravou rukou, ale v dalším záběru je Arod držen jeho levou rukou a i sám kůň je několik stop nalevo.

Frodo a Sam spolu mluví v době, kdy je útočeno na Gondor. V tomto záběru můžete vidět, že se řetízek s Prstenem zachytí za jeden z Frodových knoflíků, ale když se k němu kamera znovu vrátí, už řetízek zachycen není, ačkoli se Frodo vůbec nepohnul.

Ve scéně, kde Frodo, Sam a Glum pozorují cizí vojáky a Olifanty cestující do Mordoru, je v pravém horním rohu jezero. Je zřetelně lesklé a můžete vidět vlnky na vodě, které se však nepohybivé.

Zatímco se Aragorn, Gimli a Legolas vlečou za Smíškem a Pipinem, je na začátku filmu panoramatický záběr na hory, kudy běží. Pokud pozorujete Orlanda Blooma, uvidíte jak se na skále smekne a uklouzne, nenápadně vyrovná balanc a pokračuje v běhu. Nepochybně by Legolas, člen nejpůvabnějších stvoření ve Středozemi, měl být schopen přeběhnout několik skal bez smyku nebo ne?

Když Haldir umírá a dívá se kolem sebe snažíc se chytit dech, vidíte těla mrtvých mužů a skřetů rozptýlená po schodech. Později, když Legolas "surfuje" na štítu ze schodů dolů, jsou už schody kompletně čisté a nikde žádná těla.

 

Lord of the rings: FReturn of the king

Ve scéně, když Pipin přísahá věrnost Správci Gondoru, omylem přísahá Rohanu!

V záběru Froda ve věži kamera klouže od jeho boků nahoru. Když se pořádně podíváte, vyčuhují mu z kalhot slipy. Dokonce je vidět značku Hanes na lemu.

Ve scéně, když Pipin najde Smíška pod skřetem po bitvě, všimněte si olifanta v pozadí. Je výrazně menší než v předchozích záběrech z bitvy. Jeho noha nevypadá, že by mohla zašlápnout hobita, natožpak Rohira i s koněm.

Ve scéně, kde Aragorn plamenně hovoří k vojsku před Černou bránou má jeden z vojáků zhruba uprostřed záběru na nose brýle. To je vidět i v několika dalších záběrech.

Když se Smeagol mění v Gluma a chytá rybu v jeskyni, je vidět, že nemá skoro žádné zuby. Ale později jako Glum má zubů plnou pusu.

Když Nazgulové poprvé útočí na Minas Tirith, je jich tam deset. Mělo by jich ale být jenom devět.

V záběru, když Černokněžný král škrtí Eowyn a říká „Zemři …“, je vidět, že Eowyn má helmu zapnutou řemínkem pod bradou. V záběru, když říká: „Já nejsem muž“, a sundá si helmu ale žádný řemínek pod bradou nemá. Ne že by ho měla rozepnutý, žádný tam není.

Když Sam přibíhá, aby s Odulou bojoval o Froda, v záběru zezadu drží lahvičku se světlem v pravé ruce. V záběru zepředu ale žádné světlo není vidět.

Ve scéně, když Glum přivádí Froda do Oduliny jeskyně, předtím, než Frodo pavoučici uvidí, je na pravé straně plátna vidět jeho odraz jakoby ve skle.

Ve scéně před Černou bránou, když Aragorn, Gandalf a ostatní přicházejí k bráně, jejich stíny míří zleva doprava (což mimochodem vypadá, jakoby světlo přicházelo od severu). O chvíli později, když Aragorn mluví k vojákům, jde světlo z opačné strany.

Ve scéně v Šedých přístavech vidíme čtyři elfy - Elronda, Galadriel, Celeborna, a dalšího elfa, snad Círdana Stavitele lodí. V prvním záběru je daleko vzadu za ostatními třemi, v následujícím záběru stojí přímo za nimi. Tento rozpor se ještě několikrát opakuje.

V bitvě na Pelennorských polích je skřet, který stojí hned vedle hlavního skřeta, když začínají střílet katapulty. Má spoustu hnědých vlasů, takže je snadno rozeznatelný. Když zaútočí Rohanští jezdci, je tento skřet převálcovaný a zabitý hned v první vlně. O chvíli později je opět mezi skřety, kteří čekají, až korzáři vyskáčou z lodí.

Na konci bitvy, když Pipin hledá Smíška, v prvním záběru míří list na jeho plášti doprava, v následujícím záběru doleva a když Smíška najde, zase doprava.

Ve scéně, kde Pipin běží Minas Tirith a hledá Gandalfa, v záběru těsně před tím, než volá: „Gandalfe, Denetor zešílel!“ vypadá skoro stejně vysoký jako gondorští vojáci, kteří běží kolem.

Ve scéně, když hobiti odjíždějí na konci s vozem z Hobitína, míjejí velký strom. V pravém horním rohu je vidět plechovou střechu farmy a nějaký náklaďák vlevo od ní.

Ve věži, když Frodo leží na zemi, má plnou hlavu pavučin. V následujícím záběru, když přichází Sam, nemá ve vlasech žádné pavučiny a přitom má pořád svázané ruce, takže si je nemohl sám sundat.

Když před útokem Rohirů na Pelennorských polích král Theoden mluví k vojsku, v celé scéně drží meč v pravé ruce. Ale ve všech bojových scénách a taky ve Dvou věžích je vidět, že šermuje levou rukou.

V mnoha záběrech během filmu je vidět, že Orlando Bloom má hnědé oči. V detailních záběrech má modré kontaktní čočky, ale v záběrech, kde není přímo ve středu pozornosti jsou jeho oči výrazně tmavší.

Když Deagol najde Prsten a drží ho v ruce, má za nehty bláto. Ale když potom zápasí se Smeagolem, má prsty čisté.

Když skřeti útočí Grondem (beranidlem), v jednom záběru není v jeho tlamě oheň. V ostatních záběrech ale ano.

Frodo má do krve odřený krk od řetízku, na kterém nosil Prsten. V Hoře Osudu to není moc vidět, ale když je venku na skále, kde se zachránil se Samem je to vidět velice zřetelně. Když ho ale odnáší orel, zranění není vidět vůbec.

Když se Frodo loučí s hobity v Šedých přístavech, je tam detailní záběr na Sama a v očích se mu jasně odrážejí reflektory ve studiu.

Když Aragorn, Legolas a Gimli jedou ke Stezkám mrtvých, celkový záběr ukazuje, že cesta, která vede Šerou brázdou je dost prošlapaná na to, že to má být místo, kterému se všichni vyhýbají.

Když Sam nechá Froda ležet a uteče před skřety, je Frodo celý zabalený do Oduliny pavučiny. Ale později se ukáže, že Sam vzal Prsten. Ale jak ho mohl Frodovi přetáhnout přes hlavu přes tu vrstvu pavučiny?

Když v Roklince Arwen čte knihu, je na straně, kterou má otevřenu když knihu upustí obrázek dveří. Ale v záběru, jak kniha padá, je otevřená na úplně jiné straně.

Když Faramir a jeho vojáci prchají před Nazguly do Minas Tirith, Nazgulové jich spoustu zabijí. Ale v celkovém záběru, když jim Gandalf přijíždí na pomoc nejsou vidět nikde žádná těla. Prostě zmizela.

Ve scéně z Přístavů slyšíme křik racků, ale za celou dobu se ani v jednom záběru kamer neobjeví jediný pták. Trochu podivné, ne?

Ve scéně, kde Sam a Frodo sedí na skále uprostřed lávy, když domluví o Kraji a tak, Frodo zvedne levou ruku, aby konejšil Sama. Je vidět, že má všechny prsty a nikde není žádná krev.

Podle mapy Mordoru by věž Barad-dur neměla být vidět od Černé brány. Byla daleko na východě a mezi ní a Bránou byl výběžek Hor popela. (já vím, že česky je to asi nějak jinak, ale teď si nemůžu vzpomenout. Sorry. p.p.)

Na konci, když hoboti odjíždějí z Hobitína, odraz stromů v jezeře neodpovídá skutečným stromům v záběru.

Ve druhé polovině filmu má Frodo na pravé tváři jizvu. Několikrát během filmu ta jizva mění polohu i velikost a barvu.

Když Glum shodí lembas z útesu, je vidět, že oplatky vypadlou z listů, ve kterých byly zabalené. Když je ale později Sam najde, jsou oplatky zabalené v listech a jenom pár kousků se povaluje kolem nezabalených. (Když pomineme to, jak by mohl lembas vcelku přežít pád z takové výšky a nerozbít se na kousky.)

Když Glum obviní Sama z toho, že snědl lembas, Sam nemá na plášti žádné drobky, ty se tam objeví až v záběru, kdy je Glum ukazuje Frodovi.

Ve scéně kde Froda bodne Odula a zamotá ho do své pavučiny, Sam si myslí, že je Frodo mrtvý. Frodo má oči doširoka otevřené. V záběru, když ho Sam zvedá, jsou ale Frodovy oči zavřené. V dalším záběru už jsou zase otevřené.

Před Černou bránou když Aragorn a ostatní dorazí, jsou všichni na koních. Když dojde k bitvě, jsou ale všichni pěší. Proč sesedli a kam se poděli koně?

Hned na začátku v Edorasu je panoramatický záběr na Edoras. Je vidět, že jde o záběr promítaný pozpátku, kouř jde do komínů a oheň hoří obráceně. Taky vlajky vlají podivně.

Ve scéně bezprostředně potom, co Aragorn, Gimli, a Legolas vyskočí z lodi, Legolas a Gimli pokračují ve své soutěži o to, kdo zabije víc skřetů. Legolas střílí z luku a říká: "15" pak sáhne po dalším šípu a střílí, ale přitom nemá v ruce ani v luku žádný šíp.

Když ke konci filmu hobiti sedí u piva v hospodě, Frodo podává Samovi zelený korbel. V detailu na Sama má ten korbel červený. I Smíškův korbel je na střídačku červený a zelený.

Na konci filmu, když Sam a Frodo pomáhají Bilbovi na molo, kde čekají elfové je Frodo po Bilbově pravé ruce, takže Bilba drží levou rukou. Ale má na ní všechny prsty v pořádku.

Ve scéně, když Sam vytahuje Froda z útesu v Hoře osudu a Frodo se ho chytá levou rukou, je na zlomek vteřiny vidět, jak je ve skutečnosti prst ohnutý a zamaskovaný tak, aby vypadal ukousnutý.

Když zraněný král Theoden leží pod svým koněm, neodpovídají proporce jeho těla. Na jedné straně koně je vidět od pasu nahoru a pak vidíme nohy zhruba od kolen dolů pod koňským břichem.

Když při korunovaci hobiti stojí vedle sebe a král se jim klaní, je Smíšek o něco vyšší než ostatní. V dalším záběru, kde poklekají všichni lidé a hobiti jsou zabíráni zezadu, je Smíškův dvojník ze všech nejmenší.

Když chce Denethor upálit Faramira a sebe, Gandalf dramaticky vrazí do místnosti na Stínovlasovi. Všimněte si tváře jezdce – je vidět, že to není Ian Mckellen, ale jeho dvojník.

Když Aragorn mluví v Theodenově stanu s Elrondem, závan vzduchu shodí brnění, které ale při pádu na zem nevydá žádný zvuk.

Ve scéně kdy se dva skřeti proderou mezi lidmi a chystají se napadnout Gandalfa, jeden z nich se rozmáchne kyjem a zasáhne kamennou lavičku. Ta výrazně poskočí, místo, aby se rozbila nebo praskla.

Když Sam zachrání ve věži Froda a vrátí mu Prsten, je vidět, že řetízek, na kterém Prsten visí je o dost delší než v jiných záběrech, kde ho má Frodo na krku

 

    Anketa

 


    Napište mi

© Copyright 2004 www.prstenmoci.wz.cz